Jdi na obsah Jdi na menu
 


Peníze mají dělat peníze a je jedno z jakých zdrojů jsou

5. 8. 2013

Proč je tedy neinvestovat do VTE na Jívové.

To jméno pana Jiřího Langera, uvedeného níže v článku, zveřejněného na http://hn.ihned.cz/c1-59339450-nezname-pribehy-z-amnestie-dolary-zmizely-pres-panenske-ostrovy a
https://lupin.cz/#browse:26152321-jiri-langer-pristoupimska-431-10000-praha-10,  není náhodnou shodou s člověkem, který nám zde minulý týden za společnost Synergion Jívova s.r.o. obhajoval výstavbu větrných elektráren za našimi domy.

 

Text článku, týkající se pana Langera:

Ručili za úvěr penězi klientů

Ze stejné doby je i případ investiční skupiny Finnex, která v roce 2000 ohlásila, že provedla za první pololetí obchody za 17 miliard. V rozhodnutí o amnestii manažerů Jiřího Keršlágera a Jiřího Langera zabírá seznam poškozených klientů přes 22 stran. Manažeři podle obžaloby podepsali v roce 1999 tři smlouvy o tom, že jejich firma se zaručuje za téměř 23milionovou půjčku, kterou si od banky v Lucemburku vzala jistá společnost registrovaná v Irsku. “Fakticky byla ovládána obviněnými. Jiří Langer nechal tuto společnost založit a řídil ji a společně s Jiřím Keršlágerem měli i podpisová práva k účtům společnosti,” rekapituluje v amnestijním rozhodnutí soudkyně Silvie Slepičková. Irská firma úvěry nesplatila, a tak klienti Finnexu přišli o peníze.
Obžalobu soud přijal v roce 2009, pravomocný rozsudek do novoročního vyhlášení amnestie nezazněl. Kauza prý trvala dlouho i kvůli náročnému vyšetřování. “Je rozsáhlá a složitá. Důkazy jsme museli získávat cestou právní pomoci ze zahraničí,” vysvětluje Štěpánka Zenklová, mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze.

(zdroj: http://www.jivova.com/2013/07/30/penize-maji-delat-penize-a-je-jedno-z-jakych-zdroju-jsou/)

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář