Jdi na obsah Jdi na menu
 


Souhlasíte s výstavbou větrných elektráren v podhůří Orlických hor?

 

BlueBoard.cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

proti

(Blanka Lamrová, 21. 10. 2013 16:48)

Jakožto chalupáři z Petroviček
se ztotožňujeme s posudkem p. Šikuli.
Jedná se o naprosté narušení krajinného rázu našeho regionu Orlických hor.
Prosíme nedovolte to, naše země je vzácná : Země česká - domov můj.
Važme si ji.

Nesouhlas !

(Kasal Martin, 4. 1. 2013 11:45)

Dobrý den, větrné elektrárny nejde zavrhnout, ale místo výstavby by mělo být velice důkladně zváženo . Dobře je zde popsána situace z prostředí Alp. Ať jde o jakoukoli alpskou zemi je zde velice patrné jak si zde chrání prostředí a větrné elektrárny jsem v Alpách též nenašel . Jsou svahy, kde jsem spatřil sluneční kolektory, ale jde o minimální počty. Nárust kolektorů je jenom na střechách budov jak to mělo být i v ČR a ne jak to tu dopadlo. Naše celé pohraničí nejom část Orlických hor- Mladkovské vrchoviny jsou tak cené lokality a je jedno jesli jde o chráněné oblasti- CHKO, NP, Přírodní parky( PP- Suchý vrch- Buková hora)atd.ráz krajiny bude na dlouhou dobu značně změněn . Argumenty o dotacích pro obce, rozdělení občanů na trvale bydlící a rekreanty jsou směšné . Natož rady o stěhování, přece názor starousedlíka nemá větší váhu než ten kdo do místa dojíždí, ať z jakéhokoli důvodu. Ceny nemovitostí určitě stejné nezůstanou záleží na mnoha dalších faktorech- rozvoj oblasti jako celku. Nejhloupější je argument plnění závazku EU o 8 % podílu obnovitelných zdrojů při výrobě el. energie, tím nesnižuji obnovitelné zdroje, ale vše s rozmyslem jeden extrém již v tomto státě byl uskutečněn.Pokud bude rozhodováno tak jedině vždy referendem jde o věc, která se týká všech.

NESOUHLAS!

(Chalupář z Vlčkovic, 3. 4. 2011 10:34)

Na chalupu ve Vlčkovicích jezdím od narození každé léto a jsem tu skoro celé 2 měsíce. Jezdím si sem odpočinout od každodenních starostí a šedi města. Nehodlám každé léto poslouchat větrné elektrárny,které ještě k tomu hyzdí krajinu, která je,alespoň dle mého názoru,plná vzácných rostlin a živočichů a do které si člověk chodí odpočinout a pokochat se přírodou!!!!!!!!!!!!!!!!

Re: NESOUHLAS!

(Stálý obyvatel Vlčkovic, 7. 4. 2011 13:46)

Pokud nehodláte poslouchat větrné elektrárny a chcete odpočívat po každodenních starostech a šedi města a nedívat se na zhyzděnou krajinu,zvolte jinou alternativu. Svou chalupu v takto znehodnocené krajině urychleně prodejte a jděte se kochat jinam. I jinde je krásně,plno vzácných rostlin a živočichů. Jak jednoduché,že?

Re: Re: NESOUHLAS!

(Zdeněk Kostelecký, 9. 4. 2011 23:29)

To není tak jednoduché vážený pisateli, jelikož prodej nemovitosti v blízkosti VTE přínáší jistá úskalí. Přinejmenším taková jako, že není mnoho kupců, kteří by si za své peníze vybrali pro koupi nemovitosti místo v blízkosti VTE. Možná jej někdo koupí, avšak za cenu, která je s ohledem na potencionální přítomnost VTE výrazně snížena. Tržní cena nemovitosti se v této lokalitě odvíjí především od krajinného potenciálu. Je třeba zvážit, do jaké míry je výhodné přispustit existenci VTE s ohledem na perametry, které určují cenu nemovitosti bezohledu na to, jsem -li strousedlík či lufťák. Pro obě skupiny obyvatel způsobí přítomnost VTE výráznou ztrátou na jejich majetku. Závěrem jen chci připomenout, že tato ztráta je kvantifikovatelná v řádu statisíců s ohledem na krajinný ráz, který je významným kritériem při určování ceny nemovitosti v této lokalitě. A tato ztráta nebude nikdy vykomenzovantelná i s ohledem na proklamovaný zisk přislíbený invetorem do obecní poklady. V tomto bobě je třeba být za jedno a nikoli dělit dělit obyvatele na místní a přespolní.

Re: Re: NESOUHLAS!

(Jan, 12. 4. 2011 13:12)

Vážen pane, nechápu Vaše myšlenkové pochody - předně pisatel předeslal, že má ve Vlčkovicích kořeny a také si neumím představit, že se všichni, kterým vadí investorův záměr výstavby VE sebereme a odstěhujeme se. Snad jsme investovali finanční prostředky a svoji práci na domech a chalupách proto, že chceme žít a případně se rekreovat právě tady . Obec i investor by se tedy měli ptát, co my na to,když to tu chtějí zkazit.

stop vte !!!!!

(josef schöndorf, 1. 4. 2011 13:16)

Můj dum v Petrovičkach je nejbliže k planovanemu uzemnimu rozhodnuti planu vystavby vte proč si investoři nehyzdej sve okoly kolem Prahy je myst kde by to ničemu nevadilo mysta tam maji dost proste je tady nechcem nebudeme dělat chyby aby naše děti se zanas nestyděly??????

10.3.2011

(Andrej, 10. 3. 2011 22:25)

Przeciez te elektrownie nie produkuja energii elektrycznej , bo nie ma odpowiedniej predkosci wiatru , a sa intruzami w pieknym krajobrazie. Stac Was na tak bardzo droga energie elektryczna ??????????

Stnowcze nie zasmiecaniu krajobrazu

(Maciek, 10. 3. 2011 18:44)

nam mają postawić jakieś szkaradztwa po to a by w Pradze czy Warszawie zużyć prąd na klimatyzacje niech postawia wiatraki na Placu Wacława w Pradze lub Trzech Krzyży w Warszawie

výškopis

(Pavel Minář, 10. 3. 2011 12:20)

nadmořské výšky:
Přední Hraniční vrch 772 n.m.
Zadní Hraniční vrch 710 n.m.
proti tomu
Vysoký Kámen 843 n.m.
Bouda 844 n.m.

každý sám jistě dopočítá, že vrtule budou vše svojí výškou přesahovat
a to tak, že dost!

Jsem proti

(Václav, 10. 3. 2011 8:53)

a jsem odpůrcem těchto kolosů, pokud jsou umístěny v takovýchto lokalitách.
Ještě za komunismu - jezdil jsem často do zahraničí a před Vídní bylo pár takových VE. Později jich přibylo snad 300. A dnes? Celé okolí Vídně je jimi poseto.
Proč to píši, vypadá to že jako jejich příznivec.
Ne, jenom chci poukázat na to, že potom dál v Alpách nenajdete ani jednu VE. Pokud ano, jsou určitě tak zakamuflovány že neotravují své okolí. Prostě ani já jsem je nezjistil.
O tomto se to říci nedá. Na to se máme koukat? To musím poslouchat projevy členů dozorčích rad - potažmo občanů - představitelů obci kterých se to týká a kteří jdou proti zájmu spoluobčanů?
Ne, jednoznačně říkám - NE !

Jestem przeciwko

(Piotr, 9. 3. 2011 14:45)

takim wiatrakom, ktore zasmiecaja nasze srodowisko, psuja przepiekne widoki, skarby naszej kultury.
Wielokrotnie przejezdzajac przez Niemcy, dosyc sie na to napatrzylem, i mam nadzieje ze do Polski to nie przejdzie, ze Polacy i Czesi nie beda na tyle glupi, zeby sie dac omamic jakimis smiesznymi pieniedzmi za zezwolenia na postawienie tego szkaradzienstwa.

stop wiatrakom!

(jolado, 8. 3. 2011 18:13)

jak popatrzyłam na wizualizację, to aż skóra cierpnie - takie kolosy, górujące na miastem, lasem, wszędzie widoczne i pewnie słyszalne... Horror!