Jdi na obsah Jdi na menu
 


Korespondence s Ministerstvem životního prostředí

Příspěvky

Dopis sdružení Roza Klodzka Ministerstvu životního prostředí

12. 6. 2012

Dopis polského sdružení je reakcí na dopis starosty Lichkova pana Zdeňka Brůny. Roza Klodzka  se rozhodla uvést informace, v dopise obsažené, na pravou míru.

 

Účast RNDr.Bejčka na setkání s občany a investorem v roce 2007

7. 3. 2011

Když se v sousední vesnici Lichkov začínalo o záměru výstavby VTE v roce 2007 hovořit, zorganizovala obec Lichkov 22. srpna veřejné setkání se zástupci investora - společnosti Synergion a.s.. Setkání se vedle občanů a zástupců společnosti zúčastnil také prof. RNDr. Vladimír Bejček, CSc., vedoucí katedry ekologie a životního prostředí Fakulty lesnické  a environmentální České zemědělské univerzity. Pan prof. Bejček zpracovával  Biologickou studii, již od jara 2007 monitoroval výskyt celosvětově chráněného ptáka chřástala polního.  

 

Připomínky mladkovských odpůrců pro Min.ŽP v rámci EIA

7. 3. 2011

Ve stanoveném termínu odeslali zástupci občanů Mladkova, kteří nejsou pro výstavbu větrníků připomínky na Ministestvo životního prostředí. V dopise shrnuli všechny aspekty, které podle jejich názoru nejsou v pořádku. Obec Mladkov se v procesu EIA nikdy nevyjadřovala, s největší pravděpodobnosstí se řídí heslem Mlčení znamená souhlas! Sousední obec Lichkov se vždy vyjadřuje pro výstavbu, České Petrovice se vždy vyjadřují NE, i když mohli na výstavbě VTE nejvíce profitovat, protože u nich mělo stát vrtulí nejvíc - 5!!